Cinema

2017 Superlópez – Dir. Javier Ruiz Caldera – Zeta Cinema – Petita part
2016 Desaparecer – Dir. Josecho de Linares – ESCAC Films – Repartiment
2015 Ahora o Nunca – Dir. Maria Ripoll – Zeta Cinema – Petita part
2015 Sacramento – Dir. Carlos Cañeque – Anareia Films – Secundari
2011 Catalunya über alles! – Dir. Ramon Térmens – Segarra Films – Doblatge
2010 Uruguay – Dir. Salomón Shang – Producciones Kaplan – Repartiment
2010 Sinfonía de Juliette y Pascal – Dir. Bruno Vázquez – Perro Maligno Films – Protagonista
2007 Sitges-Nagasaki – Dir. Ignasi P. Ferré – Aktino Films – Secundari

 

Curtmetratges

2019 – La culpa la tuvo Dalí – Dir. Romina Serna – ESCAC Films – Secundari
2018 Jocs de tu – Dir. Iris Irish   – ESCAC Films – Secundari
2018 Flora – Dir. Anice Mateu – ESCAC Films – Secundari
2018 Abuela – Dir. Carlos Alonso – ESCAC Films – Coprotagonista.
2018 Infidelidad en propia puerta – Dir. Lluís Segura – WKND – Protagonista
2017 Die Bresche in drei Bewegungen (Mediometraje) – Dir. Valeria Stucki – Valros Films – Secundari
2017 Confort TV – Dir. Iván Valencia – ESCAC Films – Secundari
2015 She in Love – Dir. Xavier Pijuan – Laboina Produccions – Protagonista
2015 Invito yo – Dir. Joan Planas – Joan Planas Producciones – Protagonista
2015 Todos los pollos son unos hijos de puta – Dir. Ignasi Muñoz – Bande à Part – Protagonista
2015 A Reaper’s Job – Dir. Alejandra Serrias – ECIB – Protagonista
2014 Nofon – Dir. Leandro Lucero – Baja Producciones – Protagonista (curt coral)
2014 María Fernanda in Time – Dir. Xavier Pijuan – ECIB – Protagonista
2014 Inanimados – Dir. Christopher Cartagena – Zobi Films – Protagonista
2014 Gynoid – Dir. Pol Barrós – Polar Star Films – Secundari
2005 La perfección – Dir. Sergio Roldán – ESCAC Films – Secundari

 

Televisió

2017 Benvinguts a la família – Dir. Paco Caballero – Filmax – TV3 – Capítol 3 – Capitular
2016 Hecatombe! – Dir. Javier Córcoles – Aved Producciones – Webserie – Capítol 3 – Capitular (Pendent d’estrena)
2014 La Riera – Dir. Pere Puig – TV3 – Capítol 932 – Secundari
2012 Kubala Moreno i Manchón – Dir. Kiko Ruiz – Diagonal Tv – TV3 – Capítol 5 – Petita part

 

Teatre

2019 – La nit àrab – Dir. Christian Ortega – Sala Scanner
2018 – Casualitats – Dir. Elena Serra – Micròmetre
2018 – La Tortuga de Darwin – Dir. Nicolás Queraltó – Institut del Teatre
2018 – Experimento Milgram – Dir. Gemma Pastor – Microteatre Barcelona
2017 Cosmic Girl – Dir. Dani Noblom – Microteatre Barcelona
2015 Onofroff El Fascinador – Dir. Edu Pericas – Teatro Coliseum
2015 Missatge Terra-LLuna – Dir. Marc Torrecillas – Festival Píndoles
2014 Ghostembusters – Dir. Héctor Campoy – Arnús Cafè Teatre
2014 Mozartmanía – Dir. Fernando Álvarez – Teatro Sanpol (Madrid)
2013 Villancicos – Dir. Marc Torrecillas – Mini Teatres
2013-2017 Una Cena de Muerte – Dir. Nía Sainz – L’Horiginal
2013 La festa de les cadires – Dir. Roger Torns – Jove Teatre Regina
2013 Boira sobre el Sena – Dir. Marga Parrilla – Sala Scanner
2012 Dotze homes sense pietat – Dir. Empar López – Teatre del Raval
2012 Com si mitja taronja gegant se m’estigués pixant a sobre – Dir. Roger Torns – Sala Porta4
2011 Havanera: Argelès sur mer – Dir. Àlex Rigola – Teatre de Salt (Dins del Festival Temporada Alta)
2011 La Visita de la Vella Dama – Dir. Jorge Picó – Auditori del Poble Espanyol
2011 Palabra sobre Palabra – Dir. Alberto Díaz – Nau Ivanow
2011 La Tempesta – Dir. Marc Angelet – Auditori del Poble Espanyol
2009-2010 La Bella Durmiente – Dir. Andreu Banús – Gira per Espanya
2009 El Bon Doctor – Dir. Thomas Sauerteig – Teatre del Raval

 

Formació

2007-2011 Graduat en Art Dramàtic al Col·legi de Teatre de Barcelona
2012-2014 Programa de Tècnica Meisner – amb Javier Galitó-Cava i Rachael Adler
2016-2017 Postgrau d’interpretació en Cinema i Televisió al Timbal
2016 Keeping it alive and real on screen – amb Mel Churcher
2015 Curs d’accent anglès (britànic) – amb Stevie Rickard
2015 Màrqueting per actors – amb David Victori
2014-2016 Cursos d’Interpretació davant la càmera – amb Enric Folch, Rosa Estévez, Pep Armengol i Luci Lenox entre d’altres.
2014 Shakespeare a escena – amb Dugald Bruce-Lockhart (Cia Propeller)
2012-2014 Doblatge – a All That Jazz
2012 Teatre de Carrer – amb Jorge Picó
2012 Interpretar amb la qualitat – amb Andrés Lima
2011 Labcanal – Cant amb Nina. Moviment amb Ferran Carvajal
2009 Commedia dell’Arte – amb Pere Farran
2009 Teatre físic – amb Jordi Cortés

 

Idiomes

Català, castellà – Nadius
Anglès – Avançat
Francès – Intermedi

 

Altres

Llicència de conduir B1.
Locutor, Speaker, Presentador.
Esports: Bàsquet i Tennis de taula.
Equitació.

 

Premis y nominacions

Premi com Mejor Actor al Festival Internacional de Cine de Medellín (Colòmbia) amb el curt María Fernanda in Time.

Premi Best Performance in a Comedy a l’OutlantaCon Short Film Festival (Atlanta, USA) amb el curt María Fernanda in Time.

Nominat com Best Actor in a Short al Deep in the Heart Film Festival (Waco, Texas, USA) amb el curt María Fernanda in Time.

Nominat com Best Male Lead Actor al Sick Chick Flicks Film Festival (Carolina del Nord, USA) amb el curt María Fernanda in Time.

Descarregar CV

Este sitio web utiliza cookies para mejorar la experiencia del usuario. Al continuar navegando aceptas su uso. Más información

ACEPTAR
Aviso de cookies